Kur parduoti skaitmenines iliustracijas online 2022

Iliustratoriai, fotografai, kuriantys meną ir ypač pradedantieji nuolat ieško būdų kur užsidirbti. Kad gauti padorias pajamas, na ar bent jau papildomas pajamas, reikia įdėti pastangų. Tai nėra taip jau sunku kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tačiau ir nėra labai lengva. Kaip ir bet kokiam darbui atlikti reikia laiko, žinių, įgūdžių, nuolat tobulėti. Ir svarbiausia siekti savo tikslo.

Šiame straipsnyje apžvelgsiu skaitmenines užsienio prekyvietes (marketplaces – ang.), kuriose galima prekiauti savo sukurtais darbais. Visose prekyvietėse reikia atidaryti savo parduotuvę. Vienose leidimas atidaryti duodamas greitai, kitose sunkiau atidaryti, o dar kitose reikia turėti itin gerų savo darbų. Jos visos turi savų pliusų ir minusų.

Dažniausiai perkami yra dideli rinkiniai, į kuriuos įeina daug kitų produktų už nedidelę kainą. Tai yra dempingas, bet taip yra visose prekyvietėse. Pirkėjai ieško prekių, kuriose būtų visko daug ir už nedidelę kainą.

Populiariausi šriftų formatai tarp pirkėjų yra OTF, TTF ir WOFF. 

OTF (True Type Font) tai yra senesis šriftų formatas, turintis mažiau galimybių. Tai yra šrifto standartas ir pagrindinis šrifto tipas, randamas MAC ir Windows operacinėse sistemose. Daug populiaresnis yra OTF (Open Type Font), šis šriftas turi papildomų funkcijų ir galimybių. Dizaineriai, amatininkai dažniau renkasi OTF formato šriftus. WOFF (Web Open Font Format) – tai yra šrifto formatas, skirtas naudoti tinklalapiuose.

Populiariausi grafikos formatai yra SVG, DXF, PNG, JPG.

 Sąrašas skaitmeninių užsienio prekyviečių, kuriose galima atsidaryti savo parduotuvę:

  • Design Bundles ir Font Bundles
  • Creative Fabrica
  • So Fontsy
  • The Hungry JPEG
  • Etsy
  • Creative Market
  • Design Cuts

Toliau aprašysiu kiekvieną iš šių prekyviečių.

DesignBundles.net ir FontBundles.net

Šios dvi prekyvietės buvo įkurtos tų pačių asmenų. Font Bundles buvo įkurta pirmoji 2015 metais, o po jos sekė Design Bundles – 2016 metais, Londone, Anglijoje. Valdytojai yra Andy Croft ir Alex France. 

Font Bundles rasite įvairiausių šriftų, skirtų kurti užrašams, svetainėms, dekoracijoms. Jei kuriate šriftus, tuomet jums reikėtų atkreipti dėmesį į šią svetainę.

Design Bundles parduoda grafikos elementus, iliustracijas, nuotraukas, logotipus, fonus, personažus, šablonus, įskiepius, žiniatinklio elementus.

Paskutiniais metais atsidaryti šioje platformoje darosi vis sunkiau, jie ieško tokių dizainerių, kurie bus populiarūs jų svetainėje. Šiuo metu šioje svetainėje yra atidaryta 7702 parduotuvės, iš viso parduodami 1 590 955 produktai (2022-04-07).

Kodėl verta parduoti savo meną šiose prekyvietėse? Pirmiausia, šių svetainių savininkai labai stengiasi, kad pardavėjas parduotų kuo daugiau. Duoda instrukcijas kaip pagerinti savo produktą, kaip jį reklamuoti, taip pat yra Facebook grupė skirta dizaineriams, kurioje labai aktyviai vyksta diskusijos, dalinimasis informacija ir palaikymas. Antra, darbuotojai visada stengiasi išspręsti kilusius sunkumus. Trečia, jie tikrina, ar nėra įkeliami prekiniai ženklai.

CreativeFabrica.com

Ši prekyvietė įkurta 2016 metais, Amsterdame, Olandijoje. Įkūrėjai yra Anca Stefan ir Roemie Hillenaar.

Čia taip pat labai populiarūs yra šriftai ir grafikos elementai. Čia pirkėjai gali gauti daug produktų už labai žemą kainą. Dauguma dizainerių dėl to yra labai nepatenkinti, nes šioje prekyvietėje pavieniai pirkimai vyksta retai, todėl realiai pamatyti kiek ir ko nupirko yra neįmanoma. Paprastai uždarbis didėja centais, bet bendroje sumoje per mėnesį galima uždirbti nuo 50 dolerių.

Atsidaryti parduotuvę šioje prekyvietėje yra lengva, tačiau reikia turėti ne tik portfolio (Behance ar Dribbble), bet ir kitą panašią parduotuvę. Šiuo metu šioje prekyvietėje savo dizainus parduoda 14 108 dizaineriai, yra 4 639 571 produktai (2022-04-20). Tai yra dvigubai daugiau dizainerių nei Design Bundles. Tačiau čia yra ir daugiau pirkėjų.

SoFontsy.com

SoFontsy įkurta 2018 metais, JAV. Įkūrėja Melissa Viscount, www.silhouetteschoolblog.com blogerė.

Pagrindiniai pirkėjai čia ieško grafikos elementų, šriftų. So Fontsy labiausiai orientuotas į tuos amatininkus, kurie turi ploterius, tokius kaip Silhouette, Cricut, Scan N Cut ir kitus.

Ši prekyvietė yra auganti, kol kas joje yra palyginti nedaug dizainerių ir prekių. Šioje prekyvietėje atsidaryti parduotuvę gali užtrukti laiko. Dažniausiai tenka kreiptis papildomai ir klausti ar jau yra peržiūrėta anketa parduotuvės atidarymui.

Uždirbti SoFontsy galima, tereikia nuolat pildyti savo parduotuvę.

TheHungryJPEG.com

The Hungry JPEG įkurta 2014 metais, Anglijoje, Jungtinėje Karalystėje. 2017 metais šią prekyvietę įsigijo fotobankas 123RF.

Ši prekyvietė buvo sukurta kaip svetainė, skirta padėti dizaineriams, amatininkams, naujokams, patyrusiems grafikos dizaineriams suteikti aukštos kokybės dizaino išteklius už prieinamą kainą.

The Hungry JPEG valdytojai nelabai rūpinasi svetainės plėtra, reklama. Palaiko šiuo metu esančią svetainę, tačiau čia uždirbti yra sunkiau. Dauguma pirkėjų renkasi kitas prekyvietes. Atidaryti parduotuvę gali užtrukti nuo dienos iki keleto savaičių. Kaip nurodyta svetainėje, paraiška parduotuvės atidarymui peržiūrima iki 10 dienų.

Etsy.com

Etsy įkurta 2005 metais, Niujorke, JAV. Įkūrėjai Chris Maguire, Haim Schoppik, Jared Tarbell, Robert Kalin.

Ši prekyvietė buvo sukurta kaip svetainė, skirta parduoti rankų darbo ir vintažinius gaminius. Ši platforma yra didžiausia prekyvietė internetu. Daugiausiai čia parduodama fizinių prekių, pardavėjų yra iš viso pasaulio, taip pat ir pirkėjų. Tačiau čia prekiaujama ir skaitmeniniais failais.

Šioje prekyvietėje apsilanko apie 100 milijonų pirkėjų, čia prekiauja 7,5 milijono pardavėjų, prekių yra daugiau nei 120 milijonų.

Atsidaryti parduotuvę yra labai paprasta, čia nereikia praeiti jokių egzaminų. Todėl rekomenduoju pirmiausiai atsidaryti parduotuvę šioje platformoje. Vienintelis dalykas, kuris skiriasi nuo kitų prekyviečių, čia reikia mokėti įkeliant prekes po 20 USD centų, taip pat mokėti mokesčius už kiekvieną parduotą prekę 6,5%. Jei nusprendėte atsidaryti parduotuvę Etsy prekyvietėje, siūlau pasinaudoti referaline nuoroda, kuri suteiks galimybę įkelti 40 prekių nemokamai, tai yra nereikės mokėti už kiekvieną po 20 centų.

Paskui savo parduotuvės nuorodą galima bus naudoti atidarant parduotuves ir kitose prekyvietėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *