Instrukcija kaip atsidaryti parduotuvę Design Bundles ir Font Bundles

Jei nusprendėte atsidaryti savo parduotuvę šiose prekyvietėse, tuomet ši 10 žingsnių instrukcija jums pravers. Jums nereikia registruotis į abi svetaines, užtenka vienos paskyros. Taip pat trumpai apžvelgsiu kaip įforminti savo pirmąjį produktą.

Tačiau iš pradžių susipažinkim su šia prekyviete.

Kas yra pirkėjai ir ką perka dažniausiai. Dažniausi pirkėjai yra amatininkai, šeimyninis verslas, smulkus verslas. Pagrindinės šalys iš kurių perkama yra šios:

Duomenys paimti iš similarweb.com, 2022-04-12.

Pagrindinės prekės yra SVG failai, tai vektoriniai failai. Pirkėjai dažniausiai naudoja Cricut, Silhouette ploterius, todėl jiems reikalingi tokio tipo failai. Taip pat populiarūs yra PNG ir JPEG failai, kurie naudojami sublimacijai ant puodelių, marškinėlių ir pan.

Dar vienas svarbus punktas, kiek gi uždirbsit nuo parduotų prekių. Komisija yra 50-75% nuo parduodamo produkto kainos. Minimali produkto kaina yra 4 doleriai. Galima uždėti nuolaidą iki 50%. Taigi, jei parduodat produktą už 4 dolerius, tai jūsų uždarbis bus 3 doleriai arba 2 doleriai (jei produktą pirko per specialią nuorodą). Manau, visai neblogai. Jei dirbsit ir nuolat pildysit savo parduotuvę, galit uždirbti ir 1000 dolerių per mėnesį, aš nejuokauju. Pradžioje bus aišku daug mažiau ir reikės įdėti daug pastangų, tačiau po trijų mėnesių darbo yra realu gauti 100 dolerių į mėnesį.

Jei nuspręsit atsidaryti parduotuvę, galit pasinaudoti mano referaline nuoroda

Ką tai reiškia referalinė nuoroda? Tai reiškia, kad, kai jūs atidarysit savo parduotuvę per šią nuorodą, aš gausiu komisinius. Jums nieko nekainuos. Dar pliusas atsidaryti savo parduotuvę per šią nuorodą yra tai, kad būsit pakviesti į privačią Instagram paskyrą, kurioje aš dalinsiuos naudinga medžiaga apie tai, kaip uždirbti. Taip pat noriu sukurti jaukią bendruomenę, kuri dalinsis savo žiniomis ir padės vieni kitiems.

Kai atidarysit parduotuvę per šią nuorodą, būtinai parašykit man, kad galėčiau jus pakviesti į uždarą grupę. Taip pat galite man parašyti, jei kils klausimų atidarant parduotuvę.

Taigi, apžvelgime kaip praeiti egzaminą ir atidaryti savo parduotuvę.

1 žingsnis. Spaudžiam ant mygtuko Open a Store Now.

2 žingsnis. Pildom formą.

  • Įrašot savo būsimos parduotuvės unikalų pavadinimą. Tam naudoti tik angliškas raides.
  • Ir įrašot savo parduotuvės svetainės pavadinimą. Šis pavadinimas tai nuoroda į jūsų parduotuvę. Šis pavadinimas gali būti toks pat kaip ir parduotuvės pavadinimas (ką ir siūlau) arba tai gali būti visai kitas pavadinimas. Taip pat galit palikti tokį pavadinimą kaip parduotuvės tik vietoj tarpelių įterpti brūkšnelius, kaip, pvz., Creative-Bones, arba kaip vieną žodį, creativebones. Tai gali būti pavadinimas kaip jūsų socialinėse paskyrose. Dar kartą primenu, jo vėliau keisti negalėsit.

Svarbu atsiminti, kad rašykit tik pavadinimą, be jokių www ir com. Tik pavadinimas.

3 žingsnis. Įkelti nuorodas į savo portfolio, aprašyti save.

Nurodykit savo esamą portfolio, kuriame bus pavaizduoti jūsų geriausi darbai, kuriuos ketinate parduoti savo parduotuvėje. Tai gali būti, Behance, Dribbble, savo portfolio svetainė, kitos prekyvietės (Etsy, Creative Fabrica, Creative Market ir kt.), fotobankai (Shutterstock, Adobe Stock, iStock ir kt.). Iš sąrašo pasirinkite portfolio ir įrašykite ar nukopijuokite pilną nuorodą. Šis portfolio reikalingas tik tam, kad komanda galėtų įvertinti jūsų darbus ir nuspręsti. Šios nuorodos niekur nebus publikuojamos. Galite pasirinkti keletą portfolio, kuo daugiau nuorodų įkelsit, tuo geriau. Svarbu, kad darbai būtų tokie, kokius planuojate pardavinėti atsidarytoje parduotuvėje. Štai keletas nuorodų tinkamai įformintų projektų Behance, su kuriais galėsit atsidaryti parduotuvę ne tik Design Bundles, bet ir kitur:

Kas liečia Design Bundles užtektų ir paprastesnių įforminimų savo portfolio, kaip pavyzdžiui:

Portfolio turite parodyti taip, lyg jie būtų jau parduodami jūsų parduotuvėje. Portfolio turėtų būti įkelti bent 6 projektai, geriausiai jei būtų 10-12 projektų, viename stiliuje. Projektai gali skirtis, būti nepanašūs vieni į kitus. Socialinės paskyros negali būti įkeltos vietoj portfolio. Vertinimo komandai reikalinga pamatyti produkto prezentaciją.

  • Galit įkelti savo socialines nuorodas, Facebook, Instagram. Svarbu, kad tai būtų asmeninis profilis, ne verslo. Šios nuorodos nebus publikuojamos viešai. Jos reikalingos tik vertinimo komandai, kad geriau jus pažinti.
  • Savo aprašyme būkit nuoširdūs, papasakokit apie save. Apie savo patirtį, nuo ko pradėjot, aprašykit savo stilių. Kas jus įkvepia kurti. Parašykit iš kur jūs. Kur dirbot, su kokiom programom. Netgi, galit parašyti savo savybes. Taip pat nurodykit kodėl norit atidaryti savo parduotuvę. Papasakoti apie save turbūt sunkiausias etapas. Todėl atsipalaiduokit, galit surašyti tekstą ant lapelio, padaryti pertraukėlę ir vėl sugrįžti prie aprašymo. Tik jokiu būdu nedarykit Copy Paste iš kitų paskyrų. Žinoma tekstas turi būti anglų kalba.

Pavyzdys:

Kaip nereikia: Aš kuriu iliustracijas ir jas parduodu. (I make illlustrations and sell them.)

Galima taip, bet geriau pasistengti labiau: Aš parduodu iliustracijas jau 7 metus keliose prekyvietėse ir todėl norėčiau išsiplėsti. (I sell illustrations for 7 years on a few marketplaces and would like to expand here too.)

Kaip reikia: Sveiki, aš Silvija Bontė, iš Vilniaus, Lietuvos. Jau 10 metų esu grafikos dizainerė ir 7 metus specializuojuosi darydama iliustracijas. Dirbu šiomis programomis: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator. Mano iliustracijos yra skirtos vaikams, švelnių pastelinių tonų. Kuriu rastrines ir vektorines iliustracijas. (Hi! I’m Silvija Bonte, from Vilnius, Lithuania. I’ve been a graphic designer for 10 years, specializing in illustration for the last 7 years. I work with the following programs: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator. My illustrations is for kids in soft pastel tones. I create raster and vector illustrations.)

4 žingsnis. Nurodykite, kaip kuriate savo darbus.

  • Pažymėkite ar kuriate pats nuo eskizo, ar kombinuojate savo darbus su kitų kūrėjų darbais.
  • Aprašykite kokiomis programomis naudojatės. Arba kokiomis priemonėmis naudojatės, gal pavyzdžiui, tapote akvarele. Aprašykite savo kūrimo procesą. 
  • Pasirinkite iš sąrašo ar esate fizinis asmuo ar juridinis. Jei juridinis, nurodykite savo PVM mokėtojo kodą.

5 žingsnis. Spaudžiame toliau (Continue to Next Step).

6 žingsnis. Užpildome asmeninę informaciją.

  • Įrašote savo adresą, miestą, šalį, zip kodą. Viską rašote angliškai.

7 žingsnis. Spaudžiate Continue to Next Step.

8 žingsnis. Sukuriate paskyrą, jei dar nesate sukūręs.

  • Įrašote savo tikrą vardą ir pavardę, elektronio pašto adresą. ir sukuriate slaptažodį.
  • Pažymite varnele, kad jūsų pateikta informacija yra teisinga ir kad, sutinkate, su taisyklėmis, taip pat, kad jūsų įkelti produktai atitinka bendruomenės standartus (būtų idealiai, jei jas perskaitytumėt).

9 žingsnis. Spaudžiate Complete Signup.

10 žingsnis. Įkeliate savo pirmąjį produktą. Galite įkelti iš karto, arba vėliau. Kai tik bus įkeltas produktas, tik tuomet bus peržiūrėta jūsų paraiška atidaryti parduotuvę.

Nuoroda parduotuvės atidarymui:

Kaip įforminti pirmąjį produktą

  • Vaizdas

Kiekviena prekyvietė turi savo vaizdo formatus. Design Bundles ir Font Bundles rekomenduojamas dydis 3:2. Rekomenduojamas 1500x1000px, gali būti didesnis 3000x2000px. Geriausiai įkelti 3 peržiūros vaizdus. Pirmasis produkto vaizdas turėtų būti aiškus pirkėjui, ką jis perka. Štai keletas pavyzdžių:

Pavyzdys produkto įforminimo
Produkto įforminimo pavyzdys

Sekančiuose peržiūros vaizduose gali būti pavaizduota kur galima panaudoti jūsų kūrinius. Tam geriausiai naudoti maketus (mockup).

  • Aprašymas

Produkto aprašymas turi būti informatyvus, turi būti nurodyta visa informacija, kad pirkėjui būtų lengviau apsispręsti ar jam tinka toks produktas. Aprašyme reikia nurodyti kokie failų formatai yra parduodami, gali būti nurodyti dydžiai. Jei tai PNG ar JPEG formatai, jie turi būti 300 dpi ir turi būti nurodyti aprašyme. Dar aprašyme galima nurodyti kur jūsų dizainas gali būti panaudotas.

Intelektinė nuosavybė

Jūsų kūriniai turi būti sukurti jūsų pačių. Labai svarbu nepažeisti intelektinės nuosavybės, negalima kurti tokių produktų, kurie yra registruoti ir kurie gali pažeisti autorines teises. Jokių peliukų Mikių. Norint nepažeisti autorinių teisių, reikia ieškoti prekės ženklų registracijos bazėse ne tik frazių, bet ir paveikslėlių, šiuo atveju reikia ieškoti 025 klasėje, kuri nurodo, kad frazės ar paveikslėlis naudojami drabužiuose.

Jei iškils sunkumų ar turėsit klausimų galit parašyti man.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *